Wielkie hece w bibliotece

„Wielkie hece w bibliotece”- oglądanie teatrzyku w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktyczno-edukacyjnego „Moralitet” z Krakowa. Bajka rozpoczyna się od „wizyty w bibliotece” z panią bibliotekarką, która informuje dzieci, że wszyscy bohaterowie z książek powychodzili ze swoich bajek.

Jednym z bohaterów poszukujących swojego bajkowego domu jest Kot-Dziwak, niestety zapomniał on z której bajki pochodzi.  Na domiar złego, zarówno Krasnal jak i Tygrysek zaczynają się z niego naśmiewać. Zadaniem dzieci jest pomoc Pani Bibliotekarce oraz Kotkowi wrócić do jego domu, jednak muszą odgadnąć z jakiej bajki on pochodzi.

Naszym przedszkolakom nie sprawiło to jednak trudności. Po chwili zastanowienia zgadły, że bohater- Kot-Dziwak pochodzi z bajki „Alicja w krainie czarów”.

Bajka poruszała dwie ważne kwestie:

  1. Tolerancja i akceptacja wszystkich osób, bez względu na kolor skóry, kolor włosów czy jakie ubrania noszą dzieci oraz
  2. Promowanie dbałości o książki.

Dzieci utrwaliły wiadomości o omawianej tematyce dotyczącej książek, baśni i bajek., wspólnie z aktorami ustalili zasady prawidłowego korzystania z książek.


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast