Tyle kobiet dookoła! Poznajemy ciekawe zawody kobiet.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego. Gdzie miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Dzieci obserwowały i zadawały pytania. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości.

Chętne dzieci zostały uczesane, na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami. Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości zdobytych przez dzieci w bloku tematycznym ,,ZAWODY KOBIET”. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Z okazji Dnia Kobiet wybraliśmy się również na wycieczkę do sklepu warzywnego. Pani Agnieszka Łajczak ekspedientka serdecznie nas przywitała, pokazała dzieciom wielki wybór owoców i warzyw oraz innych towarów. Dzieci odgadywały ich nazwy oraz przeznaczenie. Obserwowały pracę Pani ekspedientki obsługę kasy, wagi, wydawanie pieniążków, paragonów.  Poznały sposoby przechowywania i segregacji towarów  w takim sklepie.

W trosce o wzbogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu i pracy lekarza zaprosiliśmy na spotkanie Panią Doktor Magdalenę Łajczak. Nasz gość w sposób bardzo ciekawy zapoznał dzieci z zawodem lekarza oraz narzędziami, które są potrzebne do badania pacjentów. Każdy z nas mógł nie tylko wziąć do ręki przyrządy lekarskie, ale również samodzielnie zbadać kolegę. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu żadne z naszych dzieci nie będzie się bało wizyty w gabinecie lekarskim.

Następnie pani Celina Biegun przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani Celina opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciła uwagę na fakt, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie kremu do rąk. Dzieci z pomocą pani Celiny z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jego zrobienia. Po wykonaniu kremu pani farmaceutka przełożyła go do pudełeczka, a następnie opisała jego zawartość. Tak starannie przygotowanym kremem z witaminami przedszkolaki mogły posmarować swoje dłonie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani Celina lizaki z witaminami oraz żelki. W ramach wdzięczności dzieci wręczyły podziękowanie za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom  za wspaniałe spotkania.

W Dzień Kobiet – już od rana, tuż po śniadaniu nasze przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.  Wszyscy chłopcy złożyli życzenia  Paniom pracującym w placówce  oraz swoim koleżankom. W tym dniu odwiedziły nas oczywiście Panie emerytki z naszego przedszkola: pani Urszulka i pani Halinka  Niespodziewanie zawitał do naszego przedszkola także pan Wójt Piotr Tyrlik , który złożył życzenia małym i większym kobietkom.

 

Autor: Renata Babicka

 


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast