Zajęcia w bibliotece

22 października dzieci z grupy młodszej poznając swoją miejscowość – Cisiec  brały udział w zajęciach w bibliotece środowiskowej. Po obejrzeniu ciekawej wystawy starych budynków mieszkalnych wykonanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Pani Helenka opowiedziała przedszkolakom jak kiedyś ludzie żyli na wsi, czym się zajmowali, jak wyglądały ich domy.

Dzieci pod okiem P. Helenki wykonywały korale z „szarpanej wełny”, „lepiły pieczywo” z masy solnej oraz uczyły się „darcia pierza” czynności, jaką kiedyś wykonywały kobiety na wsi. Na koniec P. Helenka pokazała dzieciom stare fotografie pochodzące z Ciśca.

Serdecznie dziękujemy Pani Helence za poświęcony czas i tak interesujące zajęcia


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast