Przedszkolaki uczą się dbać o środowisko i pomagają innym!

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy następujące akcje charytatywne  i edukacyjne :

  1. zbiórka nakrętek dla Krystianka,  dochód z zebranych zakrętek przeznaczany jest na leczenie oraz turnusy rehabilitacyjne.
  2. Udział w akcji „Góra Grosza” ( informacje ze strony organizatora: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxi-edycja/ ) , której celem jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 
    Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku. 

    Nominały monet, które są akceptowane:
     1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł.
  3. Akcja edukacyjna „Zbieraj baterie i telefony!” ( informacja ze strony organizatora: https://edukacja.biosystem.pl/o-programie.html )- organizowane przez grupę Biosystem . Założenia: poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zbiórka odbywa się przez cały rok szkolny. Pod koniec roku szkolnego placówki biorą udział w MIESIĄCU FINAŁOWYM zbiórki zużytych baterii i akumulatorów, podczas którego następuje podsumowanie zbiórki oraz wyłonienie zwycięzców w celu przyznania atrakcyjnych nagród.
  4. Akcja ekologiczna „Wymień puste na pełne” organizowana przez grupę AMOS. Akcja polega na zbiórce zużytych opakowań po kleju firmy Amos, DO wymiany potrzebne jest aż 120 pustych tubek po kleju. Po przesłaniu placówka otrzymuje 30 klejów gratis. ( więcej informacji na stronie: https://www.najlepszyklej.pl/#menu_1 )

Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

cisiec_p@wp.pl
Rozmiar czcionki
Kontrast