Spotkanie z Pracownikami Poczty

W naszym Przedszkolu  gościliśmy Panie Listonoszki. Pracujące na poczcie w Węgierskiej górce oraz pobliskich miejscowościach. Dzieci miały okazję zapoznać się z ich pracą, obowiązkami i trudnościami, z jakimi borykają się na co dzień. Dowiedziały się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata.

Szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły  atrybuty listonosza: czapka i wielka torba i to co się w niej znajdowało oraz obejrzeć tablet, który listonosze wykorzystują podczas roznoszenia paczek. Rozmowa z gośćmi uświadomiła dzieciom znaczenie znajomości swojego imienia i nazwiska, a także własnego adresu zamieszkania. Nasi goście chętnie udzielali odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. W  podziękowaniu   za wizytę przedszkolaki wręczyły paniom małe upominki. Na przedszkolaków czekała również  przygotowana przez Panie Listonoszki niespodzianka, każdy otrzymał kopertę na list do Świętego Mikołaja i słodkiego lizaka a przedszkole pięknie ilustrowaną książkę ze świątecznymi opowiadaniami. Dziękujemy serdecznie Miłym Paniom za poświęcony nam czas.

Spotkanie to było okazją do docenienia trudnej oraz niezwykle odpowiedzialnej pracy listonosza.