Uroczyste powitanie wiosny

Tymi słowami nasze przedszkolaki pożegnały dziś zimę a powitały nową porę roku, wiosnę. Od samego rana w przedszkolu było spore zamieszanie, dzieci nie mogły się doczekać topienia Marzanny. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki wysłuchały opowiastki o zwyczaju ludowym, jakim jest topienie Marzanny i zaraz po tym zabrały się do pracy. Nie było to jednak łatwe zadanie i potrzebne było wiele rączek do pracy. Jednak udało się , Marzanna była gotowa. Wspólnie w kole uroczyście odśpiewaliśmy wiosenne piosenki, dzieci recytowały wierszyki, aby już uroczycie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Następnie udaliśmy się na pobliski most, aby wrzucić naszą słomianą kukłę do rzeki Soły.  Wracając zabraliśmy zielony gaiczek, symbol wiosny. Od razu wszystkie przedszkolaki odczuły nową porę roku, gdyż w drodze powrotnej towarzyszyło nam piękne marcowe słoneczko i śpiew ptaków.

„Marzanno, marzanno ,
Ty zimowa panno,