Przegląd piosenek religijnych i oazowych

W sobotę 9 kwietnia 2022 w sali Biblioteki  Publicznej w Ciścu odbył się „Przegląd piosenek religijnych i oazowych” zorganizowany przez Przedszkole nr 1 w Ciścu  z okazji zbliżającego się jubileuszu 50 – lecia budowy Kościoła w Ciścu. Zostali powitani zaproszeni goście miedzy innymi: ks. Prałat Władysław Nowobilski, pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła, obecny ks. Proboszcz Marek Nieciąg, Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Konkurs poprzedził występ przedszkolaków w którym przedstawili krótką historię budowy kościoła a wierszem i piosenką  podziękowali starszym mieszkańcom za tak cenny dar. Gościnnie wystąpiło  również rodzeństwo Zemanów Zofia i Michał którzy zaprezentowali piękne utwory Maryjne.

Przed zgromadzoną w sali bibliotecznej publicznością, oraz zaproszonymi gośćmi zaprezentowało się aż 19 solistów! Występy konkursowe oceniane były w trzech grupach wiekowych:
– dzieci 3-4-letnie
– dzieci 5-6-letnie
– dzieci 7-8 letnie

W jury zasiedli pani Urszula Kąkol – Dyrektor przedszkola Zaczarowany Las w Węgierskiej Górce, Dominika Matuszewska – Dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka oraz Katarzyna Rodak instruktor muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Jodełki”.

W kategorii 3-4 latków wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsca:

• Milena Kasperek
  • Martyna Pytlarz
  • Antoni Grzegorzek

W kategorii 5-6 latków:

I miejsce Oliwia Wójcik z Przedszkola nr 2

II miejsce Łucja Łajczak z Przedszkola nr 1

III miejsce Stanisław Banaś z Przedszkola nr 1

W kategorii 7-8 latków

I miejsce Anna Wróbel

II miejsce Nadia Motyka

III miejsce Maksymilian Szczotka

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a jury konkursowe miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Laureatom konkursu nagrody wręczył Wójt Gminy Węgierska Górka oraz Dyrekcja Przedszkola.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć rodzicom którzy pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości oraz sponsorom dzięki którym wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody.