Spotkanie ze strażakami z OSP Cisiec

Miesiąc maj jest szczególnym czasem. Dlaczego? Zaraz wyjaśnię. Oprócz świąt rodzinnych, przedszkolaki ( szczególnie chłopcy) długo czekają na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi- STRAŻAKAMI! 😊

Każdy przedszkolak codziennie przechodzi obok remizy strażackiej, czy z rodzicami czy na spacer z kolegami. Często też słyszymy syrenę strażacką, a jest wtedy baaardzo głośna 😀 Wówczas często pada pytanie: „Kiedy spotkamy się ze strażakami?” I właśnie spotkanie doszło do skutku.

Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na parking przy kościele parafialnym i tam mogliśmy podziwiać samochody strażackie. Dowiedzieliśmy się co znajduje się w samochodach oraz na czym polega praca strażaków. Każdy przedszkolak chociaż przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy strażak lub strażaczka. Dzieci siedziały w samochodach oraz trzymały wąż strażacki. Co prawda nie gasili pożarów, ale próbowali wycelować w pachołek strumieniem wody.

To było bardzo ekscytujące spotkanie. Serdecznie dziękujemy druhom strażakom za to, że dbają o nasze bezpieczeństwo. Życzymy jak najmniej wyjazdów oraz opieki św. Floriana.