Piknik rodzinny 21.05.2022

W sobotę nasze Przedszkolaki obchodziły ważne Święta- Dzień Mamy i Taty. W tym roku udaliśmy się do Agroturystyki w Bystrej prowadzonej przez Państwa Annę i Jerzego Pawlus. Świętowanie zaczęliśmy od występu Przedszkolaków. Dzieci zaprosiły rodziców – DOSŁOWNIE 😊 – na wiosenną łąkę. Pojawiły się tam pszczółki, motylki, bociany oraz żabki. W wierszach, piosenkach oraz tańcach podziękowały rodzicom za ich miłość, opiekę i troskę.

Na koniec części artystycznej odśpiewaliśmy głośne STO LAT, a dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Kolejnym punktem spotkania była część piknikowa. Rodzice zajmowali się gastronomią przy grillu, a w tym czasie dzieci podzielone na trzy stanowiska miały ciekawe atrakcje.

Przy pierwszym stanowisku poznawały ciekawostki o naszym regionie. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o informacje związane z żywiecczyzną- ubiorem, zwyczajami oraz zabawkami, którymi kiedyś bawiły się dzieci.

Przy drugim stanowisku uczyły się i próbowały swoich sił w dojeniu kóz😊 Ależ przy tym było wiele radości.

Natomiast zdecydowanie największą popularnością cieszyła się atrakcja związana z jazdą konną. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli możliwość przejażdżki konno według uznania: koń mały, średni czy duży. Po prowadzonej obserwacji najmniejsze dzieci wbrew pozorom oprócz jazy na kucyku wybierały także większe konie. I wbrew pozorom nie bały się i kilkakrotnie powracali, aby właśnie pojeździć konno.

Gdy zarówno młodsi jak i ich rodzice po posiłkach zregenerowali siły, udali się na tyły budynku, gdzie przedszkolaki mogły korzystać z placu zabaw,  z trampoliny oraz tyrolki. W tym przypadku radość była po obu stronach, ponieważ dzieci siedziały na tyrolce, a rodzice mieli za zadanie ich rozpędzić 😊

Ten piknik na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Życzymy dużo radości, miłości,  uśmiechów z wspólnie spędzonych chwil z rodzinnych  oraz radości z dzieci.