Moja mała ojczyzna-Cisiec

Naszym przedszkolakom nasza miejscowość jest dobrze znana. Po cyklu zajęć dotyczących najważniejszych  punktów, miejsc w Ciścu przyszedł czas na wycieczki i spotkania. Starszaki odwiedziły „Pracownie rzeźby i witraży”  Państwa Michałek.

Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć jak powstaje witraż, jakich przyrządów, narzędzi potrzeba do jego wykonania. Oglądały oraz samodzielnie próbowały rzeźbić „Maski Dziadów Noworocznych” pod czujnym okiem P. Kuśnierza. Pan Zeman zaprezentował dzieciom instrumenty góralskie oraz nauczył pięknej przyśpiewki „Weselom się dziś Gronicki”.Ponadto dzieci odwiedziły jeszcze naszą pobliską piekarnię, poznając etapy pieczenia chleba. Cisiec chodź to mała wioska, kryje w  sobie mnóstwo interesujących miejsc oraz osób, co sami mieliśmy okazję doświadczyć.

 

Autor Ewa Figura


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Adres:
Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Prymasa Stefana Wyszyńskiego
197 Cisiec
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 15 85
Fax: 33 864 15 85

Email

dyrektor@cisiec1.e-przedszkolak.eu