Moja mała ojczyzna-Cisiec

Naszym przedszkolakom nasza miejscowość jest dobrze znana. Po cyklu zajęć dotyczących najważniejszych  punktów, miejsc w Ciścu przyszedł czas na wycieczki i spotkania. Starszaki odwiedziły „Pracownie rzeźby i witraży”  Państwa Michałek.

Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć jak powstaje witraż, jakich przyrządów, narzędzi potrzeba do jego wykonania. Oglądały oraz samodzielnie próbowały rzeźbić „Maski Dziadów Noworocznych” pod czujnym okiem P. Kuśnierza. Pan Zeman zaprezentował dzieciom instrumenty góralskie oraz nauczył pięknej przyśpiewki „Weselom się dziś Gronicki”.Ponadto dzieci odwiedziły jeszcze naszą pobliską piekarnię, poznając etapy pieczenia chleba. Cisiec chodź to mała wioska, kryje w  sobie mnóstwo interesujących miejsc oraz osób, co sami mieliśmy okazję doświadczyć.

Autor Ewa Figura