Owady i spółka- czyli cykl spotkań przyrodniczych

Owady i Spółka to cykl spotkań, w którym dzieci z naszego przedszkola brały aktywny udział w ciągu całego roku. Dzieci  uczestniczyły w  niebanalnych zajęciach. Podczas spotkania miały możliwość zaobserwować kilkadziesiąt gatunków żywych zwierząt. Dodatkowo miały okazję  poznać profesjonalny sprzęt entomologiczny.

Treści zajęć dostosowane były do naszych przedszkolaków. Każde dziecko wychodziło z zajęć zadowolone z pełną głową wiedzy i nowych ciekawostek. Spotkania z Owady i Spółka nigdy nie były nudne, za to zawsze pełne emocji i dziecięcego „Oooooo”.

Na pokazach dzieci nie tylko słuchały, ale także doświadczały – wszystkiego mogły dotknąć, wypróbować sprzęt, potrzymać żywe zwierzęta. Dzięki temu o wiele chętniej i łatwiej przyswajały wiedzę z zakresu przyrody.

Autor Agnieszka Tyc-Hubicka