PRZEDSZKOLAKI Z CIŚCA Z MISIEM USZATKIEM W ŚWIECIE EMOCJI

Rozbudzanie ciekawości, rozwijanie wyobraźni, budowanie relacji z drugim człowiekiem to umiejętności, które należy pokrzepiać w młodym pokoleniu. Każde dziecko musi doświadczać, przeżywać i uczyć się dobrze reagować  na sytuacje, które napotka  w dorosłym życiu.

W związku z kształtowaniem tych umiejętności w nasze przedszkole w tym roku   przystąpiło do dwóch wartościowych projektów m. in. „ Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka” oraz „Sztuka Emocji”. Głównym założeniem  projektu „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”” jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych, ale co najważniejsze  budzenie zaciekawienia otaczającym go światem. Drugi projekt „Sztuka Emocji”  ma na celu przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Projekt pozwala dzieciom na wzmocnienie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności, a także potrzeby budowania dobry relacji z najbliższym otoczeniem. Każda emocja, którą dziecko poznaje jest wyrażana poprzez różne dziedziny sztuki. Dzięki czemu pozwala mu to na kształtowanie każdej sfery rozwojowej.

Projekt „Sztuka Emocji” jest również realizowany z Gminna Biblioteką z filią w Ciścu. Dzięki dobrej współpracy z Biblioteką, nauczyciele urozmaicają formę budowania pozytywnych relacji z drugą osobą, a co najważniejsze pozwalają na odkrywanie samego siebie.  W tym przedszkolu dzieci nie maja czasu na nudę!

Opr. nauczycielki z Przedszkola nr 1 w Ciścu:
mgr Ewa Figura/mgr Agnieszka Tyc- Hubicka/ mgr Marcela Bienias