Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Ciścu

W sobotnie popołudnie  17 grudnia nauczyciele oraz rodzice Przedszkola nr 1  w Ciścu, przy współudziale pracowników firmy Żywiec Zdrój, zorganizowali I Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym wyjątkowym  czasie Świetlica Środowiskowa w Ciścu zmieniła się w prawdziwą świąteczną  hale Jarmarkową.

Wydarzenie  to miało  na celu integrację mieszkańców poprzez stworzenie przestrzeni do wspólnego spędzenia czasu w miłej świątecznej atmosferze. Jarmark obfitował  w moc atrakcji w których, każdy mógł  znaleźć coś interesującego dla siebie.  Uczestników przywitała pani dyrektor Irena Szczotka wraz  z wójtem Piotrem Tyrlikiem. Wśród gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, radni, dyrektorzy placówek oświatowych oraz Ośrodka Promocji Gminy.

Na scenie wystąpili: kapela Wróble, przedszkolaki z Żabnicy, Cięciny oraz Ciśca, Zespół Regionalny „Małe Cisy”, Rodzinna Kapela Zemanów, Schola „Puls Boga” oraz Grupa Kolędnicza Wyrwycisy. Dodatkową atrakcją były również jasełka ”pantomina” w wykonaniu nauczycieli i rodziców. W czasie Jarmarku można było skorzystać z przygotowanych stoisk gastronomicznych, kupić rękodzieło lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na świątecznej ściance. Dla dzieci był przygotowany kącik zabaw i animacji, który prowadzili harcerze. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Wierzymy, że Jarmark Bożonarodzeniowy w Ciścu  spodobał się społeczności i na stałe wpisze się w kalendarz imprez.

Autor  Ewa Figura