Bal Karnawałowy

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi. To moment, kiedy można przebierać się do woli! Zabawy karnawałowe dla dzieci to, przede wszystkim, możliwość przeistaczania się w inne osoby. Jak co roku w karnawale, w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci bal.

W tym dniu przedszkolaki przeniosły się do KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, kotki, biedronki, delikatne motylki, rycerzy, Spider-Mana, Batmana czy żołnierzy – komandosów i wiele innych. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami prowadzonymi przez wodzireja oraz barwnymi korowodami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. A było co opowiadać , bo ten dzień był pełen atrakcji, oprócz tańców i zabaw był słodki poczęstunek oraz lubiana przez dzieci pizza;)

Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Autor Agnieszka Tyc-Hubicka